ΑΘΛΗΤΙΚΑ posted by

1o ΓΕΛ Αλεξάνδρειας – 2ο ΓΕΛ Αλεξάνδρειας 2-0: Κέρδισε το 1ο στο Εl Clasico του βόλεϊ (φώτο-βίντεο)

Το πρωί της Τετάρτης 7 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε το μεγάλο ντέρμπι του σχολικού πρωταθλήματος βόλεϊ κοριτσιών ανάμεσα στον 1ο και στο 2ο Λύκειο Αλεξάνδρειας.

Το παιχνίδι είχε όλα τα χαρακτηριστικά ενός ντέρμπι, με εναλλαγές στο σκορ, αγωνία και καλό θέαμα.

Στις λεπτομέρειες και έχοντας πιο σταθερές επιλογές κυρίως με την Σοφία Δαμιανίδου επιθετικά στο 2ο σετ, οι αθλήτριες του 1ο ΓΕΛ κατάφεραν και πήραν τη νίκη με 2-0 σετ.

Αξίζουν συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες για το καλό θέαμα που προσέφεραν σε όσους παρακολούθησαν τον αγώνα.

1ο ΓΕΛ Αλεξάνδρειας: Μ. Ματράκα, Γκαγκούδη, Ευαγγ. Δαμιανίδου, Ζ. Ματράκα, Χουτζοπούλου, Ελέζη, Κούγκα, Κουρμουλάκη, Σ. Δαμιανίδου, Δελιοπούλου, Καραγκιοζοπούλου, Παύλου.

2ο ΓΕΛ Αλεξάνδρειας: Αναδολού, Μαυροπούλου, Τζήκα, Καραγκούνη, Μαυρουδή, Πουρλιοτοπούλου, Μπλαχάβα, Παναμπακίδου, Παπαδοπούλου, Αρβίθη.