Παλαίμαχοι ερασιτέχνες Βέροιας – Παλαίμαχοι Αλεξάνδρειας 0-4 (φώτο)

φωτογραφία 1 (12)Τους Παλαίμαχους Αλεξάνδρειας υποδέχτηκαν οι Παλαίμαχοι Ερασιτέχνες Βέροιας στο γήπεδο Καβασίλων το απόγευμα της Δευτέρας.

Οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Μαστοροδήμου ήταν καλύτεροι και επιβλήθηκαν με το ευρύ 0-4 των γηπεδούχων.

Το σκορ άνοιξε στο πρώτο ημίχρονο ο Πουαρίδης με ωραίο πλασέ. Στο 2ο ημίχρονο ο ίδιος διπλασίασε τα τέρματα, αφού προηγουμένως ο Πανταζόπουλος έσωσε 2 φορές σωτήρια την εστία του.

Το 0-3 έγινε με καταπληκτικό γκολ του Γιουρόπουλου ο οποίος είδε έξω από την εστία του τον τερματοφύλακα Ορδουλίδη και από το κέντρο σούταρε με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα, παρά την υπερπροσπάθεια του τερματοφύλακα.

Το τελικό 0-4 έγινε έπειτα από εξαιρετική προσπάθεια και αλλαγή μπάλας Γιουρόπουλου-Πουαρίδη, ο τελευταίος έστρωσε την μπάλα στον επερχόμενο Καψάλη και έτσι απλά και φαντασμαγορικά συνάμα, έγινε το 0-4.

Δείτε εικόνες από την αναμέτρηση το τρίτο ημίχρονο της οποίας έγινε στο “Κάτι Ψήνεται” του Στέλιου Διτσόλα: