ΑΘΛΗΤΙΚΑ posted by

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Απόλλων Αρναίας 2-2 (πλούσιο φωτορεπορτάζ-βίντεο)

DSCF3708Ισόπαλος 2-2 αναδείχθηκε στην έδρα του ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας στην πρώτη αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Γ΄ Εθνική κατηγορία κόντρα στον Απόλλωνα Αρναίας Χαλκιδικής.

Το άγχος της πρεμιέρας επηρέασε τους ποδοσφαιριστές του Πασχάλη Μπρατάνη οι οποίοι απέναντι σε μία αξιόλογη ομάδα βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 0-2 στο πρώτο 45λεπτο. Στο 17′ ύστερα από κόρνερ και αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων, ο Τζιώτζιος έγραψε το 0-1. Στο 38′ μετά από σέντρα του Μιτσιρλίνη, ο Γ. Μπουλγουρίδης πέτυχε το 0-2.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να γυρίσουν το παιχνίδι πιέζοντας την αντίπαλη εστία. Η πίεση καρποφόρησε στο 62′ με την ατομική προσπάθεια και σουτ του Ζωγράφου που μείωσε σε 1-2. Στο 77′ ο Γ. Κίτσας έφερε το παιχνίδι στα ίσα γράφοντας το τελικό 2-2.