ΓΑΣ Αλεξάνδρειας: Δύο νίκες και μία ήττα για τα κορίτσια του βόλεϊ

KORASIDES (Αντιγραφή)Το Σάββατο η ομάδα των Κορασίδων μετά από ένα εξαιρετικό αγώνα νίκησε την αξιόμαχη ομάδα του Ποσειδώνα Βέροιας με 3-1 σετ (25-13, 25-20, 21-25, 25-14). Οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στον αγώνα απόλαυσαν  ένα πολύ καλό παιχνίδι και η ομάδα μας κατά διαστήματα έπαιζε βόλεϊ υψηλού επιπέδου.

Την Κυριακή οι Παγκορασίδες του Βόρειου ομίλου  κέρδισαν την ομάδα του Αριστέα Φιλώτα  με 3-2 σετ (25-10, 19-25, 23-25, 25-15, 15-10). Η ομάδα μας αγωνιζόμενη με ελλείψεις κέρδισε εύκολα το πρώτο σετ. Στη συνέχεια όμως οι παίκτριες επαναπαύθηκαν και υποτίμησαν τον αντίπαλο με αποτέλεσμα να χάσουν τα δύο επόμενα σετ.  Προ του φάσματος της ήττας η ομάδα ανασυντάχθηκε και κέρδισε το τέταρτο σετ και στη συνέχεια το τάι-μπρέικ.  Η ομάδα των Γυναικών αγωνιζόμενη με την έμπειρη και υπέρτερη  ομάδα του Αιγινίου έχασε με 3-0 σετ (9-25, 11-25, 15-25).