Νεόκαστρο – Τρίκαλα 4-2 (φωτορεπορτάζ – βίντεο με δηλώσεις)

DSCF2423Ένα ωραίο παιχνίδι με εναλλαγές συναισθημάτων μέχρι τα τελευταία λεπτά, παρακολούθησαν οι λιγοστοί φίλαθλοι το Σάββατο στο Νεόκαστρο. Ο τοπικός Αχιλλέας υποδέχθηκε τον Μ. Αλέξανδρο των Τρικάλων. Οι δύο ομάδες πάλεψαν για τη νίκη με τους γηπεδούχους να είναι πιο τυχεροί αλλά και να έχουν σε φοβερή ημέρα τον πορτιέρο Βερβαντίδη.

Το προβάδισμα στο σκορ πήραν οι γηπεδούχοι με τον Τοπαλίδη για να ισοφαρίσει για τα Τρίκαλα ο Σούρλας σε 1-1. Δυο δοκάρια για τα Τρίκαλα, που μετά την ισοφάριση πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων, με τους Σαλτουρίδη και Ντάμτσιο.

Δέκα λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης ο Κατσουγιαννόπουλος θα δώσει το προβάδισμα στο Νεόκαστρο για να φέρει το παιχνίδι εκ νέου στα ίσα ο Αρ. Μηνούδης στο 87′. Στο 90′ και στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι θα πάρουν τη νίκη με δύο τέρματα του Τεπετού και του Κατσιγιαννόπουλου.