Παλαίμαχοι Αλεξάνδρειας – Παλαίμαχοι Βέροιας 2-2 (φώτο-δηλώσεις)

DSCF2632Ισόπαλο 2-2 έληξε το παιχνίδι μεταξύ των Παλαιμάχων της Αλεξάνδρειας και της Βέροιας χτες στο δημοτικό στάδιο της πόλης μας. Το ντέρμπι της Ημαθίας περιείχε καλό θέαμα και τέσσερα όμορφα τέρματα.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Πετρίδη (0-1) για να ισοφαρίσει η Αλεξάνδρεια με τον Τριανταφυλλίδη ο οποίος μετά το φανταστικό σουτ του Κούντζα και την απόκρουση του Ορδουλίδη, πήρε το “ριμπάουντ” και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα (1-1). Οι γηπεδούχοι θα κάνουν και την ανατροπή όταν ο “συνήθεις ύποπτος” Δαμιανίδης πετύχει το 2-1. Το τελικό 2-2 θα γράψει στις καθυστερήσεις ο Τρούπκος.

Πριν από την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον παλαίμαχο ποδοσφαιριστή της Βέροιας Τάσο Ουλσουζίδη που “έφυγε” από τη ζωή την προηγούμενη βδομάδα.

Ο αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων στον “πρώτο γύρο” στη Βέροια είχε λήξει 5-3 υπέρ των Παλαιμάχων της Βέροιας.

Το “τρίτο ημίχρονο” συνεχίστηκε στην υπέροχη ταβέρνα “ΓΥΡΟΒΟΛΙΕΣ” του Μπάμπη Καψάλη στο Καμποχώρι.

Δείτε εικόνες από την χτεσινή συνάντηση και τις δηλώσεις του Λευτέρη Κελεσίδη στην κάμερα του Αλεξάνδρεια-Γιδάς.

ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: Παρταλίδης, Καραμούσας, Μπιτόπουλος, Παπακωνσταντίνου, Καλυβιώτης, Κούντζας, Παπαδημητρίου, Τριανταφυλλίδης, Δαμιανίδης, Παντόπουλος, Πουαρίδης.

Ακόμα αγωνίστηκαν οι: Μπαντώλας, Μέκκας, Μπουκουβάλας, Πανταζόπουλος, Παπαδόπουλος, Καψάλης.

ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΒΕΡΟΙΑΣ: Ορδουλίδης, Κελεσίδης, Παπατζίκος, Κεσίδης, Κατσώνης, Καντης, Πετρίδης, Αβραμίδης, Τρούπκος, Βερζιγιαννόπουλος, Σγουρός.

Ακόμα αγωνίστηκαν οι: Κίτσας, Χαραλαμπίδης, Κελεσίδης.

Ρεπορτάζ: ΜΑΚΗΣ ΣΑΠΟΥΝΟΠΟΥΛΟΣ