ΑΘΛΗΤΙΚΑ posted by

Τρίκαλα – Νικομήδεια 4-3: Αγχωτική νίκη (φώτο-βίντεο-γκολ-δηλώσεις)

DSCF4005Το σκορ της 15ης αγωνιστικής στην Α1 της ΕΠΣ Ημαθίας σημειώθηκε χτες Σάββατο 14/12 στα Τρίκαλα όπου η τοπική ομάδα υποδέχτηκε τη Νέα Νικομήδεια. Το τελικό 4-3 ήρθε δύσκολα για τους γηπεδούχους οι οποίοι αγχώθηκαν στο τέλος αλλά κατάφεραν και πήραν το τρίποντο το οποίο τους έφερε ακόμα ψηλότερα στον βαθμολογικό πίνακα.

Το σκορ άνοιξαν στο πρώτο λεπτό οι φιλοξενούμενοι με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσιφλίδη. Τα Τρίκαλα μείωσαν με τον Σάββα Αθανασιάδη στο 8′ σε 1-1 και δεκαπέντε λεπτά αργότερα πήραν το προβάδισμα με τον Δημήτρη Σούρλα (2-1).

Στην επανάληψη ο Λίτσι με πέναλτι έφερε το παιχνίδι στα ίσα (2-2). Ο Μπάμπης Σαλτουρίδης στο 55′ έβαλε εκ νέου τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ (3-2 βίντεο παρακάτω). Στο 63′ ο Στέφανος Σούρλας έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στα Τρίκαλα (4-2). Το τελικό 4-3 έγραψε ο Λίτσι στο 80′.

Δείτε εικόνες από την αναμέτρηση του Σαββάτου, βίντεο με το γκολ του Σαλτουρίδη και τις δηλώσεις του προπονητή των γηπεδούχων Γιώργου Ντάμτσιου:

Τρίκαλα: ΜΑΚΗΣ ΣΑΠΟΥΝΟΠΟΥΛΟΣ