Αθλητικά: Φιλική νίκη στα Τρίκαλα για το Κλειδί

kleidiΦιλικό παιχνίδι στα πλαίσια της προετοιμασίας τους έδωσαν χτες Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων και Εθνικός Κλειδίου, στο γήπεδο του πρώτου.
Νικήτρια με σκορ 2-3 αναδείχθηκε η ομάδα του Κλειδίου, η οποία στο πρώτο μέρος ήταν ανώτερη και προηγήθηκε 0-2 χάρη στα γκολ των Περηφανόπουλου (10’) και Κυρκιλιανίδη (30’).
Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στις αρχές της…

επανάληψης με αποτέλεσμα να πετύχουν και τρίτο τέρμα (0-3) στο 55ο λεπτό με τον Κεχαγιά.
Στο τελευταίο μισάωρο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να μειώσουν σε 2-3 με δύο τέρματα του Παπαδόπουλου στο 70ό και 85ο λεπτό του αγώνα.
Σε γενικές γραμμές έγινε ένα αρκετά καλό παιχνίδι από το οποίο βγήκαν χρήσιμα συμπεράσματα και το οποίο διεξήχθη σε καλό κλίμα, αφού τα δύο σωματεία διατηρούν πολύ καλές σχέσεις.