Ελληνικό Κολέγιο Θεσσαλονίκης – 1ο ΓΕΛ Αλεξάνδρειας 2-0 σετ: Προσπάθησαν αλλά ηττήθηκαν (φώτο-βίντεο)

Στα πλαίσια των πανελλήνιων αγώνων βόλεϊ Λυκείων για την περίοδο 2017-2018 το 1ο ΓΕΛ Αλεξάνδρειας φιλοξενήθηκε στη Μίκρα Θεσσαλονίκης όπου αντιμετώπισε την ομάδα του Ελληνικού Κολεγίου Θεσσαλονίκης.

Τα κορίτσια της Αλεξάνδρειας κατέβαλαν μεγάλη προσπάθεια, ωστόσο γνώρισαν την ήττα από την γηπεδούχο ομάδα η οποία δίκαια πήρε τη νίκη με 2-0 σετ.

Ελληνικό Κολέγιο Θεσσαλονίκης: Πετρινόλη, Μπάκα, Κυριακίδου, Σπυρίδωνος, Λεονταρίδου, Ηλιοπούλου, Στεργιάκη, Ταυλικου, Μοτσιάνου, Αργυρίου, Γιακουμάκη, Σουπιώνη, Καλαμάρη, Δόση.

1ο ΓΕΛ Αλεξάνδρειας: Αρβανιτίδου, Γκαγκούδη, Ε. Δαμιανίδου, Ζ. Ματράκα, Χουτζοπούλου, Ελέζη, Κούγκα, Κουρμουλάκη, Μ. Ματράκα, Σ. Δαμιανίδου, Δελιοπούλου, Καραγκιοζοπούλου, Παύλου.