Επισκοπή Νάουσας – Αλεξάνδρεια 0-4: Τελείωσε το πρωτάθλημα με νίκη και στην κορυφή της βαθμολογίας!

Άλλη μία νίκη πανηγύρισε η ΑΕ Αλεξάνδρειας, η οποία πέρασε νικηφόρα και από την Επισκοπή, νικώντας τον τοπικό Κεραυνό με 4-0 για την εξ αναβολής 22η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Ημαθίας.

Η ομάδα του Δημήτρη Πρίντζιου άργησε να “ξεκλειδώσει” την άμυνα των γηπεδούχων, αλλά αφού το κατάφερε, μετά πήρε εύκολα το τρίποντο.

Το πρώτο βήμα έγινε από τον Λίτσι, ο οποίος πέντε λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους (0-1).

Ο ίδιος παίκτης διπλασίασε πολύ γρήγορα το προβάδισμα για την ομάδα του, γράφοντας στο 52′ το 0-2, ενώ στο 64′ ο Ατανάσοφ “σφράγισε” ουσιαστικά τη νίκη της Αλεξάνδρειας σημειώνοντας το 0-3. Την χαριστική βολή έδωσε ο Τασιόπουλος στο 79ο λεπτό διαμορφώνοντας το τελικό 0-4.

Δείτε εικόνες από τον αγώνα στο ρεπορτάζ του Μάκη Σαπουνόπουλου στο sportsfan.gr κάνοντας κλικ ΕΔΩ