Αλεξάνδρεια-Μακροχώρι 6-0: Με το δεξί και ευρύ σκορ στα play off οι πράσινοι!

Εμφατικό ήταν το ξεκίνημα των play-off για την Αλεξάνδρεια, η οποία στην 1η αγωνιστική του μίνι πρωταθλήματος, κέρδισε με το εντυπωσιακό 6-0 το Μακροχώρι.

Οι πρωτοπόροι του της Α’ κατηγορίας στην ΕΠΣ Ημαθίας, έβαλαν από το πρώτο ημίχρονο τις βάσεις της νίκης, με δύο προσωπικά γκολ του Λίτσι στο 18′ και το 40′. Άμεσα στο δεύτερο ημίχρονο η Αλεξάνδρεια πέτυχε και τρίτο γκολ, με τον Πιπιλιάρη στο 47′ να διαμορφώνει το 3-0, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτες πέτυχε και τέταρτο γκολ.

Την “σκυτάλη” πήρε στο 69ο λεπτό ο Αλμπανίδης, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του, με τον Μαρμαρίδη στο 89′ να διαμορφώνει το τελικό 6-0 επί του Μακροχωρίου.

Δείτε εικόνες από το ρεπορτάζ του Μάκη Σαπουνόπουλου στο sportsfan.gr κάνοντας κλικ ΕΔΩ