Αλεξάνδρεια – Επισκοπή Νάουσας 7-0: Ο περίπατος συνεχίζεται..!

Συνεχίζει με αμείωτους ρυθμούς η Αλεξάνδρεια, η οποία πλέον ως πρωταθλήτρια κέρδισε εύκολα εντός έδρας την Επισκοπή Νάουσας. για την 5η αγωνιστική των play-off στην Α’ κατηγορία της ΕΠΣ Ημαθίας.

Η ζημιά για τους φιλοξενούμενους έγινε κυρίως στο 2ο ημίχρονο, αφού στο πρώτο μέρος το σκορ έμεινε σε χαμηλά επίπεδα, με την Αλεξάνδρεια να καταφέρνει να προηγηθεί στο 10ο λεπτό με το Λίτσι.

Ωστόσο, στην επανάληψη η εικόνα ήταν τελείως διαφορετική, με τους γηπεδούχους να είναι καταιγιστικοί φτάνοντας σε μια ακόμη εντυπωσιακή νίκη. Ο Λίτσι με δεύτερο προσωπικό του γκολ διπλασίασε το προβάδισμα της Αλεξάνδρειας στο 50′, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Τσιρίδης σημείωσε το 3-0.

Τη σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Δημόπουλος 70′, ενώ ο Καψάλη στο 76′ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας τους. Το “κερασάκι στην τούρτα” μπήκε μέσα σε δύο λεπτά, με τον Ιωάννη Πιπιλιάρη στο 83′ και τον Αλμπανίδη στο 84′ να διαμορφώνουν το τελικό 7-0.