ΑΘΛΗΤΙΚΑ posted by

Ήττα στο ντέρμπι της αγωνιστικής στο βόλεϊ για τα κορίτσια του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας (φώτο-βίντεο)

Την ήττα με 1-3 σετ γνώρισαν το απόγευμα της Κυριακής 4 Οκτωβρίου οι κορασίδες του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας από την ομάδα του Αίαντα Κιλκίς.

Η αναμέτρηση διεξήχθη στο κλειστό του δημοτικού σταδίου Αλεξάνδρειας μπροστά σε μία κερκίδα που στήριξε με φωνές και χειροκρότημα την προσπάθεια των δύο ομάδων.

Ο αγώνας είχε αγωνία και τα χαρακτηριστικά ενός ντέρμπι με την φιλοξενούμενη ομάδα να έχει την ψυχραιμία σε καίρια σημεία της αναμέτρησης να πάρει σημαντικούς πόντους και να φτάσει στη μεγάλη νίκη.

Αξίζουν παρόλα αυτά συγχαρητήρια στα κορίτσια της Μαρίας Βασιλακάκη που κατέβαλαν μεγάλη προσπάθεια και έφτασαν μία ανάσα από το θετικό αποτέλεσμα σε κάθε σετ.