ΓΑΣ Αλεξάνδρειας – Αριστοτέλης Σκύδρας 3-1: Έκαναν το “λάθος” και προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενες (φώτο-βίντεο)

Αν και βρέθηκαν πίσω στο πρώτο σετ, τα κορίτσια του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας πήραν τη μεγάλη νίκη κόντρα στον Αριστοτέλη Σκύδρας με 3-1 σετ στον αγώνα πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Γυναικών που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό του δημοτικού σταδίου Αλεξάνδρειας το απόγευμα της Κυριακής 1-0 Φεβρουαρίου.

Το “μούδιασμα” του πρώτου σετ το οποίο η ομάδα της Μαρίας Βασιλακάκη έχασε με 20-25, πείσμωσε τις αθλήτριες του ΓΑΣ που ισοφάρισαν σε 1-1 στο δεύτερο σετ με 25-18 και πήραν εύκολα τα επόμενα δύο με 25-8 και 25-7.