Κλειδί – Ζερβοχώρι 2-2 (φώτο-βίντεο με δηλώσεις)

DSCF2903Ένα δυνατό παιχνίδι διεξήχθη το Σάββατο στο Κλειδί ανάμεσα στον τοπικό Εθνικό και τον Άτλα Ζερβοχωρίου. Έγινε ένας αγώνας που τα περιείχε όλα. Τέσσερα τέρματα, δυνατά μαρκαρίσματα, διαμαρτυρίες προς τον διαιτητή, πέναλτι, κίτρινες και κόκκινη κάρτα, δοκάρι και αγωνία μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ 5 λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου όταν ο Κιρκιλιανίδης ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι όχι μόνο δεν το έβαλαν κάτω αλλά κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους αποτέλεσμα. Αρχικά ο Ισλαμίδης στο 70′ και στη συνέχεια ο Σιδηρόπουλος στο 87′ θα σημειώσουν το 1-2. Η ισοφάριση για το Κλειδί θα έρθει και πάλι με πέναλτι και δεύτερο γκολ του Κιρκιλιανίδη. Η υπόδειξη του πέναλτι θα προκαλέσει την αντίδραση του πάγκου των φιλοξενούμενων οι οποίοι υποστηρίζουν πως δεν υπήρξε παράβαση εις βάρος του Τιμ. Καϊμακαμίδη.