ΠΑΟ Κορυφής – Παλαίμαχοι Αλεξάνδρειας 8-4

palem3Χτες Τετάρτη οι Παλαίμαχοι Αλεξάνδρειας αντιμετώπισαν εκτός έδρας τον ΠΑΟ Κορυφής σε μία αναμέτρηση με πολλά γκολ και ωραίο θέαμα. Το παιχνίδι έληξε με σκορ 8-4 υπέρ της Κορυφής.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-0 στο πρώτο τέταρτο του αγώνα. Ανατροπή του σκορ από τους Παλαίμαχους με τρία γκολ του Δαμιανίδη και ένα του Γιουρόπουλου και το ημίχρονο έκλεισε με 3-4. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι πέτυχαν 2 γκολ στο ξεκίνημα και 2 στα 2 τελευταία λεπτά και έτσι το παιχνίδι τελείωσε με 8-4.
Μετά το τέλος του αγώνα στους Παλαίμαχους Αλεξάνδρειας παρέθεσε…

γεύμα ο προσφάτως αναχωρήσας για Galgary Καναδά, Φιλιππόπουλος Κώστας, τον οποίο οι Παλαίμαχοι ευχαριστούν και του εύχονται τα καλύτερα στη νέα του ζωή (άλλωστε ο ΦΟΥΡΝΟΣ Φιλιππόπουλου ήταν όλα τα χρόνια χορηγός των Παλαιμάχων).
Για τους Παλαίμαχους Αλεξάνδρειας αγωνίστηκαν οι: Πανταζόπουλος (Παρταλίδης), Σωτηριάδης, Καλυβιώτης, Καραμούσας, Μπουκλάς (Περπερίδης),  Παπακωνσταντίνου, Παπαδόπουλος Φ., Στογιαννόπουλος, Δαμιανίδης (Μαστοροδήμος), Γιουρόπουλος, Τέγος(Μέκκας).