ΤΟΠΙΚΑ posted by

Αλεξάνδρεια – Ασώματα 5-2: Επιστροφή στις νίκες για τους πράσινους

Με 5-2 επικράτησε η ομάδα της Αλεξάνδρειας των Ασωμάτων την Κυριακή 20 Φεβρουαρίου 2022.

Η αναμέτρηση διεξήχθη στο γήπεδο του Σχοινά στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας στον Α’ Όμιλο της ΕΠΣ Ημαθίας.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στο πρώτο ημίχρονο ενώ στην επανάληψη η Αλεξάνδρεια ανέβασε ταχύτητα και έφτασε εύκολα στη νίκη.

Η Αλεξάνδρεια άνοιξε το σκορ στο 5′ με τον Β. Κούκλα (1-0). Στο 10′ ο Πιπιλιαρίδης διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων (2-0). Ο Μιχαλόπουλος μείωσε για τα Ασώματα στο 21′ (2-1) και ο Πολιτίδης ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους σε 2-2 στο 32′. Στο 43′ ο Γατόπουλος έβαλε και πάλι την Αλεξάνδρεια μπροστά στο σκορ (3-2). Στο 65′ ο Πιπιλιαρίδης πέτυχε το 4-2 ενώ το τελικό 5-2 έγραψε στο 70′ ο Γατόπουλος.