Επανομή – Τριπόταμος 1-4: Αήττητος στη Γ’ Εθνική ο Αστέρας που τα πήρε όλα φέτος!

Γράφει ο Μάκης Σαπουνόπουλος

Κατάφερε και πέτυχε όλους τους στόχους στη φετινή αγωνιστική σεζόν η ομάδα του Αστέρα Τριποτάμου.

Το σύνολο του Τάσου Χουρσουζίδη, μετά το πρωτάθλημα και το κύπελλο, κατέκτησε και την πρώτη θέση στα μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική και μάλιστα χωρίς ήττα κάνοντας 6 νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

Στον αγώνα της Κυριακής ο Αστέρας βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Πανιτσίδη (1-0). Μέσα σε δύο λεπτά όμως ο Τριπόταμος κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ. Στο 40′ ο Γκιντίδης ισοφάρισε σε 1-1 και στο 42′ ο Κόλα πέτυχε το 1-2.

Στην επανάληψη ο Προβατίδης με φάουλ στο 55′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3. Το τελικό 1-4 έγραψε ο Μπουλάρι στο 80′.