Φιλική ισοπαλία 2-2 της Αλεξάνδρειας με το Άδενδρο

Ισόπαλη 2-2 αναδείχθηκε η Α.Ε. Αλεξάνδρειας σε φιλική αναμέτρηση με την Δόξα Αδένδρου.

Η αναμέτρηση διεξήχθη την Τετάρτη 12 Οκτωβρίου 2022 στο δημοτικό στάδιο Αλεξάνδρειας όπου στο δεύτερο ημίχρονο χρειάστηκε και η “βοήθεια” από τους προβολείς του γηπέδου για να ολοκληρωθεί το παιχνίδι. Οι προβολείς (έστω και με καθυστέρηση) άναψαν και το 2ο 45λεπτο ολοκληρώθηκε κανονικά.

Στο αγωνιστικό μέρος, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν δύο φορές χωρίς να μπορέσουν να πάρουν τελικά το τρίποντο της νίκης.

Στο 65′ ο Πιπιλιάρης με σουτ άνοιξε το σκορ για την Αλεξάνδρεια (1-0). Στο 71′ ο Ρονάλντο ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους. Ο Νικολόπουλος στο 79′ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Αλεξάνδρεια (2-1). Το τελικό 2-2 έγραψε λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης ο Tahiri.

Ο Αντώνης Παπατζίκος είχε τη δυνατότητα να βγάλει κρίσιμα συμπεράσματα από το φιλικό και είδε τους ποδοσφαιριστές του να αποδίδουν αυτά που γίνονται στη διάρκεια της προετοιμασίας στην ομάδα της Αλεξάνδρειας.

Δείτε εικόνες στο ρεπορτάζ του Μάκη Σαπουνόπουλου στο sportsfan.gr κάνοντας κλικ ΕΔΩ