ΑΘΛΗΤΙΚΑ posted by

Μελίκη – Καψόχωρα 2-1: Αγωνία μέχρι την παράταση με καλό θέαμα!

Ένα δυνατό και ταυτόχρονα όμορφο παιχνίδι παρακολούθησαν οι λίγοι φίλαθλοι στο γήπεδο της Μελίκης το Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2022 ανάμεσα στον τοπικό Φίλιππο και την Α.Ε. Καψόχωρας.

Η αναμέτρηση διεξήχθη στα πλαίσια του κυπέλλου Ημαθίας με τους γηπεδούχους να παίρνουν την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης στην παράταση.

Πριν την έναρξη του αγώνα, ο διαιτητής της συνάντησης Μαυρίδης ευχήθηκε στις δύο ομάδες καλό ξεκίνημα στις αγωνιστικές υποχρεώσεις τους.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 44′ με τον Μπουκλά που πέτυχε το 0-1. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Κρέστι στο 67′.

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση όπου ο Μπουρδάνος στο 104΄χάρισε τη νίκη – πρόκριση στη Μελίκη.