Τρίκαλα – Αλεξάνδρεια 6-1: Μονόλογος των γηπεδούχων

Με σκορ 6-1 τα Τρίκαλα επικράτησαν της Αλεξάνδρειας στην Α’ κατηγορία της ΕΠΣ Ημαθίας.

Η αναμέτρηση διεξήχθη το Σάββατο στο γήπεδο Τρικάλων με τους γηπεδούχους να επικρατούν δίκαια της αντιπάλου ομάδας.

Ο Καμπούρης στο 10′ θα σημαδέψει το δοκάρι της Αλεξάνδρειας ενώ στο 17′ ο ίδιος θα ανοίξει το σκορ (1-0). Στο 25′ ο Μαρμαρίδης θα πετύχει το 2-0 με σουτ και ο Τσιρίδης στο 29′ με κεφαλιά θα αυξήσει τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Το ημίχρονο θα κλείσει με 4-0 για τα Τρίκαλα με γκολ που θα πετύχει στο 33′ ο Κίτσας.

Στην επανάληψη ο Τσιρίδης θα πετύχει δεύτερο προσωπικό γκολ στο 55′ με σουτ (5-0). Ο Λαμπρόπουλος στο 82′ θα κάνει το 6-0 ενώ το τελικό 6-1 θα σημειώσει στο 91′ ο Ριζόπουλος με πέναλτι.

Δείτε βίντεο με τις δηλώσεις του Γιάννη Κερλίδη και εικόνες του Μάκη Σαπουνόπουλου από το sportsfan.gr: