Νάουσα – Αλεξάνδρεια 1-3: Πολύτιμο τρίποντο σε μία ιστορική έδρα!

Το πρώτο 45λεπτο ήταν αρκετό για την Αλεξάνδρεια που κατάφερε να πετύχει και τα τρία της γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Η αναμέτρηση διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο Νάουσας στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής στην Α’ κατηγορία της ΕΠΣ Ημαθίας.

Ο Κώστας Πιπιλιάρης στο 9ο λεπτό σημείωσε το 0-1 για την ομάδα της Αλεξάνδρειας, με τον Ιωάννη Πιπιλιάρη να διπλασιάζει οχτώ λεπτά αργότερα (0-2). Το 0-3 πέτυχε και πάλι ο Ιωάννης Πιπιλιάρης, βάζοντας τις “γερές βάσεις” για το τρίποντο.

Ο ΦΑΣ Νάουσα προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά περιορίστηκε μόνο στο ένα γκολ του Ντέλλα, ο οποίος στο 63′ διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Η νίκη αυτή σε συνδυασμό με την ήττα του Μακροχωρίου, οδηγεί την Αλεξάνδρεια στην τρίτη θέση ισοβαθμώντας με το Μακροχώρι στους 31 βαθμούς.