“Τρένο” Αλεξάνδρεια: Νίκησε τα Καβάσιλα με 7-0 και συνεχίζει ακάθεκτη

Πάει “τρένο” η ΑΕ Αλεξάνδρειας, η οποία για την 6η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Ημαθίας φιλοξένησε την ΑΕ Καβασίλων και πήρα μια σπουδαία νίκη με 7-0.

Ήδη από το πρώτο ημίχρονο, η Αλεξάνδρεια εξασφάλισε το τρίποντο, καταφέρνοντας να προηγηθεί με 4-0.

Ο Γεωργίου στο 6ο λεπτό άνοιξε το σκορ, με τη μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στα δίχτυα, ενώ τρία λεπτά αργότερα (9′) ο Λίτσι εκμεταλλεύτηκε την μπαλιά του Ιωάννη Πιπιλιάρη και έκανε το 2-0. Στο 27′, ο Κώστας Πιπιλιάρης ύστερα από μια εξαιρετική ατομική προσπάθεια σημείωσε το 3-0, με τον Δημόπουλο στο 37′ να διαμορφώνει το 4-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι κατέβασαν τον ρυθμό τους, αλλά βρήκαν και πάλι τον δρόμο προς τα δίχτυα, με τον Χασιώτη εις διπλούν (72′, 76′) και τον Βολονάκη στο 80′ να διαμορφώνουν το τελικό 7-0. Στο ενδιάμεσο, η Αλεξάνδρεια έχασε και πέναλτι.

Δείτε το πλούσιο ρεπορτάζ του Μάκη Σαπουνόπουλου στο sportsfan.gr κάνοντας κλικ ΕΔΩ