Αγροτικός Αστέρας Πλατέος – ΦΑΣ Νάουσα 0-4: Σε 14 λεπτά πήρε την εύκολη νίκη (φώτο-βίντεο)

Αν και τα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα τελείωσαν με λευκή ισοπαλία, ένα ξέσπασμα της Νάουσας στο 2ο μέρος ήταν αρκετό για να μπορέσουν οι φιλοξενούμενοι της αναμέτρησης να πάρουν το ροζ φύλλο του αγώνα.

Ο Αργυρίου άνοιξε το σκορ στο 60΄ με προβολή ύστερα από κόρνερ από την αριστερή πλευρά (0-1). Στο 65΄ ο Παντζαρίδης διπλασίασε τα τέρματα της Νάουσας. Στο 69΄ ο Δασκαλάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 ενώ το τελικό 0-4 και ταυτόχρονα το ωραιότερο γκολ της συνάντησης πέτυχε ο Λαμπριανίδης στο 74΄.

Οι γηπεδούχοι άντεξαν στην πίεση της Νάουσας για ένα ημίχρονο ενώ στο δεύτερο μέρος παραδόθηκαν ή όπως δήλωσε ο Άγγελος Καραντουλαμάς “τα παράτησαν” και δέχτηκαν 4 τέρματα.