Πλατύ – Μελίκη 5-0: Ακόμα σκοράρει ο Αγροτικός Αστέρας (φώτο-δηλώσεις)

Με το ευρύ 5-0 επικράτησε εντός έδρας το Πλατύ της Μελίκης στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος στην Α΄ κατηγορία της ΕΠΣ Ημαθίας.

Όπως δείχνει και το τελικό σκορ, το παιχνίδι είχε μονόπλευρο χαρακτήρα με τους γηπεδούχους να φτάνουν εύκολα στο 5-0.

Στο 7′ ο Χαλβατζής άνοιξε το σκορ για το Πλατύ με σουτ (1-0), ενώ στο 39′ ο Αντωνίου διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων (2-0).

Στο 68′ ο Μπαντής με κεφαλιά σημείωσε το 3-0, για να έρθουν δύο ακόμη τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Συγκεκριμένα, στο 80′ ο Καραντουλαμάς έγραψε με κεφαλιά το 4-0, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με μακρινό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 5-0!

Δύο δοκάρια για τη Μελίκη με τον Φραδέλο στο 2ο μέρος.

Καλός ο Παρασίου με βοηθούς τους Μαργαρίτη – Μπακάλη.

ΠΛΑΤΥ: Μουσκεφτάρας, Μοσχόπουλος, Ιορδανόπουλος, Καρβούνης (52′ Παπακωνσταντίνου), Μπαντής, Τσαντεκίδης, Ελευθεριάδης (69′ Τοπαλίδης), Καραούσογλου (52′ Καραντουλαμάς), Κίρτσογλου, Χαλβατζής (81′ Πουλουτζάς), Αντωνίου.

ΜΕΛΙΚΗ: Μπουκουβάλας, Καρατάσιος, Φραδέλος, Παρσόπουλος, Ανδρίτσος, Ντόβας (85′ Τσιώμος), Καραγκιοζόπουλος, Μαμουτόπουλος, Κουμουράς, Μπούθας, Παράσχος.