ΑΘΛΗΤΙΚΑ posted by

Πως η Νάουσα κέρδισε τα Τρίκαλα – δείτε τα γκολ (βίντεο)

Με νικήτρια την ομάδα της Νάουσας ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής στην Α’ κατηγορία της ΕΠΣ Ημαθίας ανάμεσα στον τοπικό ΦΑΣ και τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Κερμανίδη (1-0) και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Παρσόπουλο που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 2ο μέρος οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν με ποδοσφαιριστή παραπάνω (αποβλήθηκε ο Λίτσι λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου) και κατάφεραν να πετύχουν τρία γκολ. Ο Δασκαλάκης έκανε το 2-1, ο Κουκουράκης το 3-1 και ο Δασκαλάκης με πέναλτι έγραψε το τελικό 4-1.

Δείτε τα γκολ τέσσερα από τα πέντε γκολ της αναμέτρησης (λόγω τεχνικού προβλήματος λείπει το πρώτο γκολ της Νάουσας) και τη φάση του πέναλτι στο βίντεο που ακολουθεί: