Μεγάλο διπλό για τον ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας στο Ροδοχώρι!

Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου το εξ αναβολή παιχνίδι του Ροδοχωρίου με τον ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας για την 11η αγωνιστική στην Α΄ κατηγορία της ΕΠΣ Ημαθίας.

Η ομάδα του Σάκη Παγγούρα άνοιξε νωρίς νωρίς το σκορ όταν ο Αργυρόπουλος κέρδισε πέναλτι στο 7΄ και το εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος (0-1). Η ισοφάριση για το Ροδοχώρι δεν άργησε να έρθει.

Ο Πατατούκας στο 10΄ ισοφάρισε σε 1-1 σκοράροντας κόντρα στην πρώην του ομάδα.

Οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν το σκορ λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου και πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Μουρούζη (2-1).

Ο Αργυρόπουλος και πάλι σκόραρε για τους φιλοξενούμενους στο 64 και ισοφάρισε σε 2-2.

Το τελικό 2-3 διαμόρφωσε ο Λ. Κίτσας στις καθυστερήσεις του αγώνα μέσα σε πολλούς πανηγυρισμούς για τον ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας που πήρε μεγάλο διπλό σε μία πολύ δύσκολη έδρα.