ΑΘΛΗΤΙΚΑ posted by

Το φωτορεπορτάζ από το ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Τρίκαλα 2-3 (εικόνες-δηλώσεις)

Η ομάδα των Τρικάλων ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι της Α’ κατηγορίας στην ΕΠΣ Ημαθίας το Σάββατο στο δημοτικό στάδιο της Αλεξάνδρειας η οποία κέρδισε με 3-2 τον τοπικό ΠΑΟΚ.

Οι φιλοξενούμενοι με πρωταγωνιστή των Πέικο που πέτυχε το πρώτο και το τελευταίο και νικητήριο τέρμα, πήραν τη νίκη αλλά και την πρωτιά του βαθμολογικού πίνακα.

Το σκορ άνοιξαν τα Τρίκαλα στο 15′ με τον Πέικο (0-1). Ο Α. Μπουκλάς ισοφάρισε για τον ΠΑΟΚ στο 20′ σε 1-1. Πέντε λεπτά αργότερα ο Γ. Κιρκιλιανίδης έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στα Τρίκαλα κάνοντας το 1-2 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Αργυρόπουλος έφερε το παιχνίδι στα ίσα μέσα σε πολλούς πανηγυρισμούς (2-2). Ενώ όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα έληγε ισόπαλο, ο Πέικος ένα λεπτό πριν την εκπνοή του αγώνα χάρισε τη μεγάλη νίκη στους φιλοξενούμενους.