Αχιλλέας Νεοκάστρου – Α.Ε. Αλεξάνδρειας 1-6: Η πρώτη και εύκολη νίκη των πρασίνων

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’ κατηγορίας της ΕΠΣ Ημαθίας όπου συμμετέχει, πέτυχε η Α.Ε. Αλεξάνδρειας.

Το τρίποντο ήρθε εκτός έδρας, στο γήπεδο του Νεοκάστρου κόντρα στον τοπικό Αχιλλέα.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 6′ με τον Γερόπουλο (0-1). Ο Τσιώμος στο 31′ διπλασίασε τα τέρματα της Αλεξάνδρειας. Τρία λεπτά αργότερα ο Ευαγγέλου σημείωσε το 0-3 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Βενιόπουλος μείωσε για το Νεόκαστρο σε 1-3. Στο 57′ ο Γερόπουλος σκόραρε για δεύτερη φορά γράφοντας το 1-4. Ο Τσιώμος στο 62′ πέτυχε και εκείνος δεύτερο προσωπικό τέρμα στην αναμέτρηση ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 1-5. Το τελικό 1-6 έγραψε ο Πιπιλιάρης στο 87′.