Μεγάλη νίκη στο βόλεϊ για τις παγκορασίδες του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας!

Γ.Α.Σ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ – ΑΤΛΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 3-1

Μετά από σπουδαία εμφάνιση οι μικρές αθλήτριες της πόλης μας πήραν δίκαια την νίκη απέναντι στην ομάδα του Κιλκίς.

Ο ΓΑΣ μπήκε δυνατά στον αγώνα παίρνοντας από νωρίς το προβάδισμα κατακτώντας εύκολα το πρώτο σετ με 25-16.

Στο δεύτερο σετ, οι παίκτριες από την Αλεξάνδρεια χαλάρωσαν, θεωρώντας οτι θα χουν ένα εύκολο μεσημέρι, πράγμα που εκμευταλλεύτηκε η ομάδα του Κιλκίς και ισοφάρισε τον αγώνα σε 1-1 σετ.

Στη συνέχεια η ομάδα της πόλης μας συνήλθε κι ανέβασε την απόδοσή της φτάνοντας εύκολα στην νίκη κατακτώντας τα δύο επόμενα σετ.

Η νίκη πανηγυρίστηκε έντονα από τις αλεξανδρινές αθλήτριες!

ΣΕΤ: (25-16, 18-25, 25-16, 25-19)

Γ.Α.Σ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: Παπαζήση Αλεξάνδρα, Παπαδήμα Νάσια, Παπαεμμανουήλ Έφη, Μαλαμογλου Άρτεμης, Τρύπου Έλσα, Μάρτου Κατερίνα, Τσέρι Τζεσι, Σαλιαρα Νικολέτα, Μάγου Μαρία, Γιοβανοπουλου Ελενη, Παπανικολάου Μαρία, Παπαμιχαήλ Κωνσταντίνα.

Προπονητής: Σταυρόπουλος Γιάννης