ΑΘΛΗΤΙΚΑ posted by

Καμποχώρι – Καψόχωρα 1-3: Γύρισε το ματς στο τελευταίο τέταρτο

Τους τρεις βαθμούς της νίκης πήρε η Καψόχωρα αγωνιζόμενη εκτός έδρας με το Καμποχώρι.

Οι γηπεδούχοι αν και προηγήθηκαν στο σκορ νωρίς στο πρώτο ημίχρονο και είδαν την αντίπαλη ομάδα να μένει με 10 ποδοσφαιριστές από το 13′ όταν αποβλήθηκε ο ο Μαρτζέλος), μάλλον επαναπαύτηκαν σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους που τα έδωσαν όλα στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο του αγώνα και κατάφεραν να πετύχουν τρία γκολ και να πάρουν τη νίκη.

Το σκορ άνοιξε με πέναλτι ο Βουλγαράκης στο 17′ για το Καμποχώρι (1-0). Στο 76′ ο Αναστάσης ισοφάρισε για την Καψόχωρα σε 1-1. Δύο λεπτά αργότερα ο Κ. Κίτσας έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους (1-2). Το τελικό 1-3 έγραψε ο Τοπαλίδης στις καθυστερήσεις του αγώνα.