Δύο μετάλλια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα για τους παλαιστές της Αλεξάνδρειας

Δύο μετάλλια ο απολογισμός για τον Παλαιστικό Σύλλογο Αλεξάνδρειας «Ο Ημαθίων», στο φετινό Πανελλήνιο πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής και ελευθέρας πάλης Παίδων & Κορασίδων το οποίο φιλοξενήθηκε το Σαββατοκύριακο 15 & 16 Φεβρουαρίου στην πόλη των Τρικάλων.

Η ομάδα με συμμετοχή τριών αθλητών κατέκτησε δύο μετάλλια, ένα (1) αργυρό, ένα (1) χάλκινο και μία 5η θέση.

Την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο της κατηγορία των 65 κιλών ελευθέρας πάλης κατέκτησε ο Πόλος Νικόλαος, ενώ στα 80 κιλά ελευθέρας πάλης ο Αποστολίδης Άγγελος κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο της κατηγορίας.

Ο αθλητής Ζαφειρόπουλος Θεόδωρος στα 65 κιλά διεκδίκησε ανεπιτυχώς το χάλκινο μετάλλιο και παρότι η όλη εμφάνισή του στην διοργάνωση ήταν πολύ καλή, αρκέστηκε στην 5η θέση.

Τα συγχαρητήρια τους εξέφρασαν τα μέλη του Δ.Σ. δια του προέδρου Τσακυρίδη Ελευθέριου στους αθλητές και τους προπονητές του συλλόγου.

Πηγή: imathionwrestlingclub.webnode.gr