ΤΟΠΙΚΑ posted by

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ: ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ-ΚΟΖΑΝΗ 3-2

“Ζωγράφισε” ο Ζωγράφος για την Αλεξάνδρεια στο 79′ αφού με δικό του τέρμα οι πράσινοι πήραν τη νίκη κόντρα στην Κοζάνη με 3-2. Τον αγώνα παρακολούθησαν λίγοι φίλαθλοι. Η ουσία για την Αλεξάνδρεια ήταν οι τρεις βαθμοί και η νίκη επί ενός πολύ καλού αντιπάλου. Διαβάστε το ρεπορτάζ του αγώνα:

Το καλύτερο ξεκίνημα έκανε η Αλεξάνδρεια και από το πρώτο λεπτό πήρε το προβάδισμα με τον Χαλβατζή να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Στο 17′ ο “συνήθης ύποπτος” της Αλεξάνδρειας Τσαλώνης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδος του με σουτ από μακριά. Ο Vasiljevits για τους ερυθρόλευκους μείσωσε στο 39′ σε 3-1 ενώ στο 70′ ο Καραμπατζάκης ισοφάρισε με πέναλτι. Η Αλεξάνδρεια ήταν αυτή που είχε τον τελευταίο λόγο και 9 λεπτά αργότερα ο Ζωγράφος με ωραίο σουτ έκανε το τελικό 3-2.
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: Λαμπρόπουλος, Μερακλής, Αντάμης, Ιτούδης, Παπαδόπουλος, Μπενίσκος (42’ Πατρίκας), Χαλβατζής (69’Πήχας), Ζωγράφος, Σούρλας (86′ Πιπιλιάρης), Τσαλώνης, Θαμνίδης

ΚΟΖΑΝΗ: Γκαραβέλης, Τακίδης (46’ Σικαλόπουλος), Συμεωνίδης, Ποζίδης (74’ Αμπατζίδης), Κάλφας, Καραμπατζάκης, Μποζιάρης, Τραυλός, Δαραμάρας, Βασίλιεβιτς (85’ Γατσώρης), Λαγός