Πλούσιο φωτορεπορτάζ από το μεγάλο ντέρμπι Αγκαθιά – Τριπόταμος 2-4!

Με νικήτρια την ομάδα του Αστέρα Τριποτάμου που κατέκτησε και το πρωτάθλημα στην Α’ κατηγορία της ΕΠΣ Ημαθίας ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της σημερινής αγωνιστικής στα play off.

Έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι με την Αγκαθιά να ξεκινάει καλύτερα την αναμέτρηση στα πρώτα λεπτά. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να πετύχουν δύο τέρματα.

Ο Προβατίδης άνοιξε το σκορ στο 20′ με εκτέλεση φάουλ (0-1). Έξι λεπτά αργότερα ο Μπαλάφας διπλασίασε τα τέρματα του Τριποτάμου (0-2). Ο Γ. Κίτσας (Γκόγκιτς) μείωσε για την Αγκαθιά στο 45′ σε 1-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και έφτασαν δίκαια στο τελικό 2-4.

Στο 60′ ο Γιόνδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι πέτυχε το 1-3. Ο Τούφας στο 79′ σημείωσε το 1-4. Το τελικό 2-4 πέτυχε ο Γ. Κίτσας με εύστοχο πέναλτι στο 88′.